Kupimy-nieruchomosc.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies oraz na: Politykę Prywatności.

jak pozbyć się długu

Sposób na pozbycie się długu

Sposób na pozyskanie gotówki szybko to sprzedaż mieszkania! Z https://kupimy-nieruchomosc.pl/ transakcja przebiegnie sprawnie w ciągu kilku dni. Możesz pozbyć się swoich problemów niemalże natychmiast.

 Jednak zastanów się czy to jedyne wyjście na uwolnienie z koła narastających zobowiązań. Często jest tak, że zadłużenie zbiera się jak kula śnieżna z wielu mniejszych kosztów, które paradoksalnie miały poprawić jakość życia. Zrób listę swoich wydatków i przemyśl gdzie jest pole na cięcie kosztów budżetu domowego oraz oszczędności z  usług lub rzeczy.


stałe zobowiązania abonamentowe

W pierwszej kolejności weź pod lupę stale zobowiązania abonamentowe.

Telewizja

Czy rzeczywiście potrzebny jest Ci pakiet kanałów, z których i tak najczęściej oglądasz 3, góra 5? Zrezygnuj z telewizji kablowej. Pójdź krok dalej… zrezygnuj z telewizora. Elektronika to chodliwy towar, sprzedaż telewizora pozwoli na spłatę najbardziej palących zobowiązań. W dzisiejszych czasach możemy korzystać z dobrodziejstw internetu i oglądać zarówno wiadomości jak i programy rozrywkowe w sieci za darmo.

A jak jesteśmy przy dostępie do internetu …

Sprawdź jaki transfer jest dla Ciebie odpowiedni. Możesz zweryfikować jakie zużycie danych miałeś przez ostatnie kilka miesięcy i dostosuj pakiet do swoich potrzeb. Zmiana może być niewielka, ale jak głosi przysłowie „ziarnko do ziarnka…”.

Telefon

Rozważ czy obecny model można zastąpić tańszym. Sprawdź czy możesz przejść na niższy abonament ze swoim operatorem sieci komórkowej, może warto zmienić operatora. Czy potrzebny Ci pakiet internetowy w telefonie? Pewnie tak, ale możesz go zmienić na mniejszy.


poważne cięcie wydatków

Poważne cięcie wydatków

Samochód

Jest bardzo silnie powiązany ze standardem życia, jednak jeśli samochód nie jest narzędziem Twojej pracy przesiądź się do komunikacji miejskiej. Samochód to nie tylko tankowanie, ale całe mnóstwo kosztów utrzymania pojazdu. Oczywiste jest, że transport publiczny nie jest tak komfortowy jak własne auto i wymaga więcej samodyscypliny, bo trzeba wstać wcześniej – autobus nie czeka, ale oszczędność jest bardzo duża. Rozważ również sprzedaż samochodu bo to nierzadko spory zastrzyk gotówki, który należy rozsądnie wykorzystać. Innym wyjściem jest też zamiana samochodu na tańszy. Jeżeli posiadasz auto w leasingu lub na kredyt również można taki samochód sprzedać lub zrobić cesję leasingu na nowego nabywcę.

Rozrywki

Na jakiś czas musisz z tego zrezygnować. Zarówno z wyjść ze znajomymi jak i treningu na siłowni. Ze znajomymi możesz spotkać się w domu, a poćwiczyć można na świeżym powietrzu. Wszelkie wydatki, które nie są związane z podstawą piramidy potrzeb ogranicz, najlepiej do zera lub zredukuj do najniższego możliwego poziomu.


dodatkowe fundusze

Dodatkowe fundusze

Każdy produkt znajdzie swojego nabywcę. Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu. Ile masz rzeczy, które nie są Ci potrzebne? W sieci znajdź odpowiednią grupę sprzedażową i do dzieła! Elektronika, stare meble, kolekcjonerzy lalek, figurek, długopisów (tak, są kolekcjonerzy długopisów), wszystko da się spieniężyć! Nawet jeśli kwoty nie są oszałamiające, to pamiętaj jaki przyświeca cel Twoim działaniom.

Zastanów się nad podjęcie pracy dodatkowej. W serwisach ogłoszeniowych możesz wybrać jakiej pracy szukasz: stała/pół etatu/dorywcza. Zakres zajęć dodatkowych jest naprawdę szeroki – w każdej branży znajduje się kilka ogłoszeń. W zależności od systemu swojej pracy stałej możesz wystawić ogłoszenie o chęci podjęcia pracy w weekendy czy kilka godzin rano lub wieczorem. 


zobowiązania finansowe

Zobowiązania

Twoje mieszkanie

Jeśli masz kredyt hipoteczny, musisz zapewnić środki na spłatę comiesięcznej raty. Nieterminowe spłaty rat powodują naliczanie odsetek, rosnące zadłużenie może doprowadzić nawet do utraty mieszkania! A przecież robisz wszystko, żeby je zachować.

Pozbądź się tego!

Potrzeba zdobycia gotówki skłania do korzystania z chwilówek i kredytów konsumenckich. Rzeczywiście, gotówkę dostajesz od razu do ręki, jednak są to bardzo wysoko oprocentowane pożyczki (z RRSO nierzadko przekraczającym 100% lub więcej rocznie!) z bardzo restrykcyjnym terminarzem spłat. Również korzystanie z kart kredytowych może nas słono kosztować.

Jeśli jednak już masz takie zobowiązania, pozbądź się ich w pierwszej kolejności! Niestety, prawda jest taka, że chwilowy przypływ gotówki z wysokooprocentowanych źródeł, zapętla kłopoty finansowe. Na szczęście udało Ci się uzbierać trochę gotówki ze sprzedaży auta, telewizora, telefonu oraz różnych innych drobnych rzeczy. Spłać zobowiązania, które generują największe koszty (tj. chwilówki, karty kredytowe, inne kredyty konsumpcyjne).

Inne zadłużenia

Zadłużenie w spółdzielni, nieopłacone rachunki za prąd, gaz czy telewizję – napisz podanie z prośbą o przedłużenie terminu płatności lub rozłożenie zadłużenia na raty. Wyjaśnij swoją sytuację i określ czas w jakim spłacisz zaległości. To nie jest sposób na pozbycie się zobowiązania, ale możesz zyskać cenny czas, aby od zadłużenia nie naliczano odsetek oraz nie została wszczęta egzekucja z twojego mienia np. mieszkania, która pociągnie za sobą wiele dodatkowych kosztów i opłat, które zostaną „dopisane” do Twoich zobowiązań.


walka z długami

Wnioski

Walka z długami nie jest łatwa i wymaga wielu zmian, jednak gra jest warta świeczki, aby wyjść na prostą i ponownie czerpać radość z życia.

 Jeśli mimo wszystko sprzedaż mieszkania będzie konieczna, skontaktuj się z nami przez formularz, a część gotówki, na poczet zakupu Twojego mieszkania, możesz uzyskać już na pierwszym spotkaniu przez co będziesz mógł spłacić cześć najpilniejszych zobowiązań nawet jeżeli są one duże.

Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby zmierzyć się ze swoimi długami, nawet w momencie, kiedy jest prowadzona już egzekucja komornicza oraz została wyznaczona data licytacji masz prawo spłacić swoje długi i np. sprzedać komuś innemu mieszkanie po znacznie korzystniejszej cenie w porównaniu do ceny uzyskanej na licytacji. Mało kto wie, że istnieje taka możliwość przez co takie osoby tracą na takiej licytacji oraz całym procesie egzekucji bardzo wiele pieniędzy.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie to nie wahaj się z nami skontaktować, pomożemy Ci przez cały proces!


«
»