Kupimy-nieruchomosc.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies oraz na: Politykę Prywatności.

jak szybko sprzedać mieszkanie

Jak szybko sprzedać mieszkanie

Z pewnością decyzja o sprzedaży mieszkania jest dobrze przemyślała. W trudnych sytuacjach, gdy potrzebujemy szybko gotówki, często najpierw rozpatrujemy jakie są inne możliwości. Nawet jeśli do samej decyzji o sprzedaży musieliśmy dojrzewać przez kilka miesięcy, to chcemy przeprowadzić transakcję jak najszybciej. Mamy kilka wskazówek jak szybko sprzedać mieszkanie.

Jak sprzedać szybko mieszkanie samemu?

Jeśli możemy poświęcić trochę czasu i zadać sobie trud na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży, warto zrobić małe odświeżenie mieszkania i zadbać o porządnie zredagowane ogłoszenie. Nawet mieszkanie w bardzo dobrym stanie może się sprzedawać długo, jeśli nie zostanie korzystnie przedstawione. Mieszkanie powinno być uprzątnięte z nadmiernej ilości rzeczy, a zdjęcia muszą zachęcać do obejrzenia nieruchomości. Szerzej piszemy o tym tutaj tutaj.

przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Jeśli nie mamy czasu na przygotowanie mieszkania na prezentacja, najłatwiejszym zabiegiem, gwarantującym zainteresowanie, jest obniżenie ceny. Jednak niska cena może wzbudzić obawy potencjalnych nabywców, czy wszystko z tym mieszkaniem jest w porządku. Mogą pytać o rozrachunki ze spółdzielnią, numer księgi wieczystej, przeglądy (kominiarski, instalacji gazowej), grunt, na którym znajduje się budynek… Trzeba się na to przygotować.

Atrakcyjna cena wpływa znacząco na czas sprzedaży mieszkania. Jednak nie warto dawać na początku wygórowanej, nierealnej ceny a potem schodzić kilka razy – część kupujących śledzi ciągle ogłoszenia i gdy widzą obniżki mogę czekać na kolejne lub gdy dojdzie do prezentacji agresywniej negocjować cenę.


Sprzedaż przez agencję pośredniczącą.

Jest to kolejna forma sprzedaży, w której otrzymujemy pomoc pośrednika. Współpraca jest związana z podpisaniem umowy z agencją pośredniczącą. Pośrednicy, co do zasady powinni mieć doświadczenie ale w praktyce różnie z tym bywa. Pośrednik powinien zrobić dokładny wywiad z właścicielem, aby w rozmowie z potencjalnym nabywcą udzielać konkretnych odpowiedzi.  Dzwoniący do agencji  tam dostają pierwsze informacje, które mogą wpłynąć na dalsze zainteresowanie lub też brak zainteresowania nieruchomością. Czyli omijamy znaczną część rozmów i wyjaśnień odnośnie naszej nieruchomości. Z reguły pośrednicy potrafią bardzo pozytywnie przedstawić sprzedawany przedmiot. Wystawią dobrze napisane ogłoszenie.

Za swoje usługi doliczą jednak znaczącą prowizję sprzedażową. Koszt ten może być przeniesiony na kupującego w całości lub częściowo, dlatego może być czynnikiem, który odstraszy część zainteresowanych.

sprzedaż przez agencję nieruchomości

Sprzedaż firmie, zajmującej się skupem nieruchomości.

To jest gwarancja przeprowadzenia szybkiej transakcji. Firmy zajmujące się skupem nieruchomości sprawdzą dokładnie jaki jest stan techniczny i prawny lokalu. Dużym plusem jest to, że profesjonalni oraz instytucjonalni kupcy nabywają mieszkania w każdym stanie i za gotówkę. W razie nieprawidłowości będą negocjować cenę, jednak wyceny są na podstawie wartości rynkowej, a w trudniejszych przypadkach bazują na wycenie profesjonalnego rzeczoznawcy.

Sprzedając mieszkanie firmie zajmującej się skupem, zaoszczędzisz dużo czasu oraz kosztów około-sprzedażowych. Nie musisz przygotowywać mieszkania na sprzedaż, wystawiać ogłoszenia, ani spotykać się z wieloma interesantami. Wystarczy wypełnić formularz , specjalista rynku nieruchomości skontaktuje się z Tobą, a cała transakcja potrwa zaledwie kilka-kilkanaście dni (zależnie od stanu formalno-prawnego mieszkania).

gwarancja szybkiej sprzedaży mieszkania

«
»